DEZINFIKUJTE JEDNODUCHO A BEZ NÁMAHY.

ROCKUBOT MINI S je obľúbený pomocník pri dezinfekcií rôznych predmetov dennej potreby. Zamilujú si ho všetci, ktorým ušetrí čas a námahu.

 • Dezinfekcia svetlom všetkých neživých predmetov na 99,9 %
 • Technológia UV-C   
 • Bezpečnostný PIR senzor 
 • Spôsoby uchytenia cez magnet, háčik
 • Účinnosť do 1 metra od svetlného zdroja
 • Automatické módy časovania

59,00 

S DPH
Viac ako 0 + spokojných zákazníkov.
V ambulancií často dezinfikujeme klávesnice klasickými chemickými prostriedkami, v dôsledku čoho nám zchádzajú písmenká z kláves dole. Niekedy dezinfikujeme klávesnicu aj 5 krát za deň. Rockubot Mini nám pomáha menej používať chémiu a spraví svoju robotu rovnako kvalitne, ako dezinfekčný sprej. Je to úžasné zariadenie s overenou technológiou UVC svetla, vďaka ktorému už. nemusíme písať fixkou na klávesy písmenká 🙂

Dr. Nora Bezecná
Pediater, Slovensko
Nikdy by ma nenapadlo dezinfikovať kurín u nás na záhrade svetlom cez nejaký rockubot. Brat mi poradil, že mini s mi vie vyriešiť problém s množiacimi sa blškami a prachovými roztočmi, ktoré sme mali úplne všade. Od kedy sme dezifnikovali kurín sliepky sú viac pokojné a my sa celý deň neškriabeme.
Juraj Ondavský
Chovateľ, Slovensko
Rockubot mini som dostala od mojej dcéry pod stromček. Najprv som si myslela že je to nejaká čínska hovadina, avšak keď mi ukázala výsledky z laboratória a vysvetlila mi, že namiesto vyvárania pohárov na zaváranie môžem požiť rockubot tak som to skúsila a musím povedať že to funguje dokonale, bez námahy a zaváraniny vydržali dodnes.

Anna Javorská
Dochodkyňa, Slovensko

Prečo Rockubot Mini S?

ROCKUBOT MINI S dokáže e-dezinfikovať povrchy s 99,9% účinnosťou. Vziať si ho pritom môžete kamkoľvek,  zmestí sa vám do každej príručnej batožiny, vrátane batohu či kabelky.

Už sa nemusíte štítiť žiadnych predmetov alebo plôch v aute či hotelovej izbe. So žiaričom ROCKUBOT MINI ich ľahko zbavíte všetkých nežiaducich mikroorganizmov. Kompaktný prístroj nahradí oveľa väčšie germicídne UV-C žiariče a vďaka magnetom a magnetickej podložke ho prichytíte takmer na čokoľvek. Bohaté využitie nájde aj v domácnosti — od kuchyne cez kúpeľňu až po spálňu a obývačku.

Aby sa predchádzalo nežiadúcim účinkom žiarenia na ľudí a zvieratá, je Rockubot MINI vybavený PIR senzorom, ktorý rozpozná ich prítomnosť. Pri priblížení sa na menej ako dva metre potom proces dezinfikovania pozastaví.

Germicídne účinky UV-C žiarenia boli preukázané niekoľkými vedeckými štúdiami. Technológia je dlhodobo úspešne využívaná v nemocniciach a ďalších prostrediach so zvýšenými nárokmi na hygienu.

 • 99.9% e-dezinfekcia bez chemikálií

 • spoľahlivý senzor ľudského tela (PIR)

 • odbremení od manuálnej práce

 • široké použitie

 • UV-C žiarenie eliminuje všetky známe druhy škodlivých patogénov, ako sú prachové roztoče, vírusy (vrátane COVID 19), baktérie, či huby.

 • Zo vzdialenosti 3 centimetre eliminuje 99.9 % vírusov, baktérií a húb do 5 sekúnd
 • v malých priestoroch do jedného metra kubického (práčky, skrinky) sa odporúča na 99% e-dezinfekciu 5 minút
 • v priestoroch do priemeru 2 metre (šatníky, autá, kúpeľne, postele) sa odporúča na 99% e-dezinfekciu 10 minut.
 • pre miestnosti do priemeru 4 metre(hotelové izby, chodby) sa odporúča na 99% e-dezinfekciu 20 minút.

Rozmery: 156x50mm
Nabíjací port: USB typ-C
Nabíjacie napätie: 5V 1A
Batéria: 1200 mAh
Hmotnosť: 150g
UV-C vlnová dĺžka: 254nm
Max.UV-C intenzita: (3000×2)μW/cm2
Typ pohybového senzora: pyroelektrický infračervený

Prevádzková teplota: -10 až 60°C

CE – Označenie CE je hlavným ukazovateľom toho, že výrobok vyhovuje právnym predpisom EÚ a umožňuje voľný pohyb výrobkov na európskom trhu.
FCC – Značka FCC, je dokument a značka súvisiaca s elektromagnetickou kompatibilitou elektronických zariadení, ako je definované v zákonoch Spojených štátov.
RoHS – Skratka RoHS znamená Obmedzenie nebezpečných látok. Aplikácia RoHS sa vzťahuje na všetky elektrické a elektronické výrobky.

AUTOMATICKÝ MÓD
 • kúpeľne
 • kuchynské linky
 • šatníky
 • interiéry áut
 • skrine
 • umývačky riadu
 • práčky
MANUÁLNY MÓD
 • rúška
 • mobilné telefóny
 • klávesnice
 • hračky

Pred a po

Výsledky pred a po aplikácií celkového počtu mikroorganizmov v akreditovanom laboratóriu ALS Slovakia a.s. 

Často kladené otázky​

E-dezinfekcia, celým názvom elektronická dezinfekcia, označuje proces dezinfikovania, pri ktorom nie sú využívané žiadne chemikálie, a preto po jeho skončení nezostávajú v okolí škodlivé výpary či žiarenie. O elimináciu baktérií, vírusov a húb sa stará ultrafialové svetlo typu C, ultrazvuk alebo kombinácia oboch. Podrobnejšie informácie o technológii nájdete pod otázkou „Čo je to ultrafialové žiarenie typu C?“.

Ultrafialové žiarenie typu C, v skratke UV-C, preukázateľne eliminuje mikroorganizmy, riasy a vírusy. Dokáže poškodiť ich genetické materiály DNA, RNA a proteíny, čím zároveň zabraňuje ich ďalšej reprodukcii. UV-C sa už vyše 100 rokov používa na dezinfekciu vzduchu, vody a povrchov v priestoroch so zvýšenými hygienickými nárokmi, ako sú napríklad nemocnice.

 

Ultrafialové žiarenie je tvorené elektromagnetickým žiarením s vlnovou dĺžkou od 100 do 400 nm — to je menej, než pre ľudské oko viditeľné svetlo, ale viac ako mäkké röntgenové žiarenie. Jednotlivé typy UV žiarenia sa potom líšia konkrétnym rozsahom vlnovej dĺžky. UV-C žiarenie využíva rozsah 100-280 nm, typ UV-B potom 280-315 nm a UV-A 315-400 nm. Naše produkty využívajú k e-dezinfekcii vlnovú dĺžku približne 253,7 nm, pretože pri nej dochádza k maximálnej možnej absorpcii DNA.

Áno. UV-C žiarenie pôsobí zhubne na všetky mikroorganizmy, ako sú baktérie, vírusy, plesne (huby), alebo roztoče. Všetko sú to organizmy neviditeľné voľným okom, a teda v tomto zmysle môžeme vnímať pokožku, alebo akúkoľvek časť živého organizmu, ako plochu plnú mikroorganizmov – buniek. Rovnako škodlivo, ako pôsobí bežná chemická dezinfekcia na živé tkanivo, pôsobí naň aj UV-C žiarenie. Preto je dôležité nepozerať sa do zdroja žiarenia, ani sa zdržovať v miestach jeho pôsobenia. Výhoda UV-C žiarenia spočíva práve v tom, že počas cyklu dezinfikovania, nemusíte byť prítomný, čo je pravý opak nanášania klasickej chemickej dezinfekcie.

Áno. Rastliny sú taktiež živé organizmy a priame UV-C žiarenie ich môže na povrchu poškodiť rovnako, ako ľudskú pokožku, alebo mikroorganizmy,
proti ktorým je určené. Pri menších otvorených žiaričoch, ako je ROCKUBOT MINI S, je pre rastliny bezpečná vzdialenosť od zdroja 3 metre.


Zaujímavosť:
 Niektoré vedecké štúdie sa zaoberali pokusmi, pri ktorých boli rôzne rastliny vystavené krátkym intervalom UV-C žiarenia, pričom sa dlhodobým pozorovaním ukázalo, že takáto “kúra” môže zvýšiť odolnosť rastlín proti bežným chorobám. Tento fakt je spomenutý len pre zaujímavosť a určite nedoporučujeme používať naše produkty na osvecovanie rastlín.

Spotrebiče značky ROCKUBOT boli vyvíjané s maximálnou pozornosťou na bezpečnosť pri používaní. ROCKUBOT PRO a LITE disponujú 24 senzormi, vďaka ktorým sú samostatné a nevyžadujú v automatickom móde vašu interakciu – okrem zapnutia. V manuálnom režime potom stačí dávať pozor, aby ste nesvietili na žiadne živé objekty, teda ani na seba.

ROCKUBOT MINI S má zabudovaný pyroelektrický senzor, ktorý na vzdialenosť dvoch metrov rozpozná ľudí i zvieratá. Akonáhle ich priblíženie detekuje, proces dezinfikovania preruší, aby ich nevystavil žiadnemu škodlivému žiareniu. Senzor je na tele zariadenia viditeľný a pri používaní ho odporúčame otočiť tým smerom, odkiaľ by sa ľudia alebo zvieratá mohli priblížiť.

Do zdroja UV-C svetla sa za žiadnych okolností nepozerajte! Rovnako, ako si do očí nedávate chemickú dezinfekciu, nesvieťte do nich UV-C svetlom. Môže spôsobiť poškodenie sietnice a zápal spojiviek. Na pokožke môže dôjsť k popáleniu. Pri dlhšom priamom ožarovaní môžu byť následky nezvratné.

Do zdroja žiarenia sa teda za žiadnu cenu nepozerajte a dodržiavajte jednoduché bezpečnostné pokyny, ktoré nájdete v návode. Ak by došlo k tomu, že budú vaše oči vystavené UV-C žiareniu a spozorujete slzenie, alebo zhoršenie zraku, vyhľadajte ihneď lekársku pomoc.

Pri používaní klasickej tekutej chemickej dezinfekcie unikajú do vzduchu prchavé látky, ktoré treba poctivo vyvetrať. Vyvetraním ich ale len uvoľníme do atmosféry, a tak prispievame k jej ďalšiemu zamorovaniu. Pri dezinfikovaní UV-C svetlom neunikajú do vzduchu žiadne takéto škodlivé reziduá, a po vypnutí dezinfekcia prestáva pôsobiť okamžite. Z dlhodobého hľadiska je navyše používanie e-dezinfekcie ekonomicky výhodnejšie, pretože nemusíte dokupovať dezinfekčné chemikálie.

Výkon UV-C svetla klesá veľmi rýchlo so zväčšujúcou sa vzdialenosťou od zdroja žiarenia. Veľké germicídne žiariče, ktoré sa používajú na dezinfekciu nemocníc a iných veľkých priestorov, ktoré vyžadujú absolútnu sterilitu, doslova “vyžiaria” všetky mikroorganizmy v miestnosti. To však nie je vhodné pre domácnosti. Určité množstvo mikroorganizmov je totiž dôležité pre udržiavanie prirodzenej ľudskej imunity. Preto je menší výkon v tomto prípade ideálnym kompromisom. UV-C žiarenie využívané v zariadeniach ROCKUBOT tak dokáže dokonale vydezinfikovať všetky plochy a predmety, ale v priestoroch zachováva určitú zdravú hladinu mikroorganizmov, a vaša prirodzená imunita sa tak môže naďalej udržiavať v kondícii.

ROCKUBOT MINI S vydrží na jedno plné nabitie dezinfikovať 60 minút. Umožní tak napríklad trikrát vydezinfikovať menšiu miestnosť, šesťkrát veľkú skriňu alebo špajzu či dvanásťkrát malé priestory, ako je napríklad bubon práčky. Pri vybitej batérii sa môže cyklus začať, ale po pár sekundách prerušiť, čo si už nemusíte všimnúť, preto odporúčame batériu priebežne udržiavať nabitú.

ROCKUBOT PRO a LITE vydržia na jedno plné nabitie pracovať až 180 minút, čo stačí napríklad k hĺbkovému ošetreniu až štyroch matracov s rozmermi 180 x 200 cm. Batériu okrem e-dezinfikovania pochopiteľne vybíja tiež využívanie funkcie powerbanky, či bluetooth reproduktora.

UV-C lampy v našich produktoch majú deklarovanú životnosť až 8000 hodín a nevzťahuje sa na ne štandardná dvojročná záruka. Náhradná UV-C lampa nie je nijako nákladnou položkou a v prípade potreby vám ju v zariadeniach ROCKUBOT radi vymeníme.

Veríme, že e-Dezinfekcia v blízkej budúcnosti dokáže nahradiť signifikantnú časť klasickej chemickej dezinfekcie. Pri malých otvorených žiaričoch, ako je ROCKUBOT MINI S, je použitie naozaj pestré. Od rýchlej dezinfekcie menších predmetov, ktorú zvládne do pár sekúnd, po perfeknú dezinfekciu menších priestorov, ako sú toalety, kúpeľne, kuchynské linky, vane… Stačí použiť odmasťovací čistiaci prostriedok a dezinfekciu nechať na UV-C svetle.

ROCKUBOT PRO a LITE dokážu samostatne dezinfikovať rovné povrchy a vďaka kombinácii s ultrazvukom sú ideálne na dlhodobé a šetrné ošetrovanie matracov, kobercov, alebo pohoviek…

ROCKUBOT MINI S má zabudovaný pyroelektrický senzor, ktorý na vzdialenosť dvoch metrov rozpozná ľudí i zvieratá. Akonáhle ich priblíženie detekuje, proces dezinfikovania preruší, aby ich nevystavil žiadnemu škodlivému žiareniu. Senzor je na tele zariadenia viditeľný a pri používaní ho odporúčame otočiť tým smerom, odkiaľ by sa ľudia alebo zvieratá mohli priblížiť.

Nie. Pri mnohých UV-C spotrebičoch je, či už ako vedľajší produkt, alebo aj zámerne produkované isté množstvo ozónu. Ozón podobne ako UV-C žiarenie narúša štruktúru mikroorganizmov, avšak po dezinfekcii takouto kombináciou je nutné priestor poriadne vyvetrať, alebo aspoň 30 minút počkať , kým sa bezpečne rozloží na neškodný kyslík. V zimných mesiacoch to môže byť problém, či už chcete dezinfikovať interiér auta, bytu, alebo iný priestor, odkiaľ vám pri vetraní unikne teplo. Pokiaľ takto ošetrený priestor nevyvetráte, alebo nepočkáte, kým sa ozón rozloží, riskujete bolesti hlavy, bolesti hrdla, dráždenie v očiach a nose. Produkty značky ROCKUBOT neprodukujú popri UV-C žiarení nijaký ozón, preto je možné priestory, kde sa použijú užívať okamžite a bez nepríjemných následkov.